my site

O mnie

image

Mateusz Ostrowski
 

Już od wczesnej młodości zastanawiałem się: dlaczego ludzie tak często nie robią tego, co chcą? I dlaczego robią to, czego nie chcą? Długo szukałem odpowiedzi, aż w 2004 roku zetknąłem się z psychologią zorientowaną na proces, i w końcu faktycznie zacząłem odkrywać odpowiedzi. Efekt dalszych poszukiwań jest taki, że w 2013 roku zostałem terapeutą pracy z procesem. Od ponad 10 lat prowadzę terapię indywidualną, par i pracuję z grupami. Ukończyłem Szkolenie Dyplomowe w Instytucie Psychologii Procesu. Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Trenerów Psychologii Procesu. 

W ramach moje szkolenia w IPP odbyłem staż psychiatryczny w Domu Pomocy Społecznej w Mościszkach, staż w przedszkolu integracyjnym w Warszawie (Klubik Integracyjny), jak również staż psychoterapeutczny w Szpitalu Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie, na Oddziale Chorób Wewnętrznych, Angiologii i Geriatrii. Uczestniczyłem w specjalistycznych szkoleniach POP m.in. w zakresie pracy z nadużyciem, pracy z tendencjami do uzależnień, pracy z relacjami, pracy ze snami, pracy z zaburzeniami narcystycznymi, pracy z krytkiem wewnętrznym. Oprócz ciągłego szkolenia od lat pracuję nad własnym rozwojem osobistym w oparciu o psychoterapię, czy medytację.  

Prowadzę terapię indywidaulną, par, jak również warsztaty rozwoju osobistego. Te ostatnie dotykają zagadnień, które szczególnie mnie interesują: wpływu procesów historycznych i rodzinnnych na naszą indywidualną psychologię, tematu miłości, twórczości, pracy poprzez ruch, medytacji i doświadczeń religijnych. Jestem również trenerem biznesu. Prowadzę szkolenia przygotowujące do wystąpień publicznych i medialnych, jak również z komunikacji w biznesie, czy ze wspomnianej już psychologii pieniądza. 
 

Kocham morze, podróże na Wschód i tworzenie mojego drzewa genealogicznego.